У Transparency International закликали піти у відставку голову САП

27 Липня 2018, 08:58

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна закликала керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького подати у відставку. Про це повідомляє прес-служба організації.

 

Зокрема, у ТІ переконані, що звільнення Холодницького зможе повернути довіру до САП.

 

"Transparency International Україна закликає очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького звільнитися з органів прокуратури. Представництво глобальної антикорупційної мережі переконане – лише такий крок керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зможе повернути довіру до очолюваної ним інституції та відновити активну роботу направлену на подолання корупції в Україні", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у ТІ зазначили, що збереження незалежності та суспільної довіри до САП є важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні.

 

"Керівник інституції є її лідером та обличчям, тому його заплямована репутація підриває довіру до інституції, яку він очолює. За обставин, що склалися, ТІ Україна закликає Назара Холодницького подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням. Адже збереження незалежності та суспільної довіри до САП є критично важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні", – наголошується в повідомленні.

 

Своєю чергою, Холодницький повідомив, що вирішить, чи оскаржуватиме догану від КДКП після ознайомленням з текстом рішення.

 

"КДКП так і не встановила "зливів" чи іншого, а лише порушення етики. І це в принципі справедливо", – підкреслив очільник САП.

 

"Тепер я не матюкаюсь, коли рюкзаки та інші справи закривають. А просто літературно всім дякуватиму", – додав він.

 

Головний спеціалізований прокурор також зазначив, що у підлеглих уже перепросив за свої слова і висловив готовність вибачитися перед усіма, хто почувається ображеним.

 

Як повідомлялося, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглянула справу керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та вирішила не звільняти його, однак він отримає догану.

 

Посольство США відреагувало на рішення КДКП щодо Назара Холодницького. Зокрема, у диппредставництва заявили, що прокурори мають самі подавати у відставку заради збереження репутації своєї установи.

 

Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського". Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.