Міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна закликала керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького подати у відставку. Про це повідомляє прес-служба організації.
Зокрема, у ТІ переконані, що звільнення Холодницького зможе повернути довіру до САП.
"Transparency International Україна закликає очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького звільнитися з органів прокуратури. Представництво глобальної антикорупційної мережі переконане – лише такий крок керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зможе повернути довіру до очолюваної ним інституції та відновити активну роботу направлену на подолання корупції в Україні", – йдеться в повідомленні.
Крім того, у ТІ зазначили, що збереження незалежності та суспільної довіри до САП є важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні.
"Керівник інституції є її лідером та обличчям, тому його заплямована репутація підриває довіру до інституції, яку він очолює. За обставин, що склалися, ТІ Україна закликає Назара Холодницького подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням. Адже збереження незалежності та суспільної довіри до САП є критично важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні", – наголошується в повідомленні.
Своєю чергою, Холодницький повідомив, що вирішить, чи оскаржуватиме догану від КДКП після ознайомленням з текстом рішення.
"КДКП так і не встановила "зливів" чи іншого, а лише порушення етики. І це в принципі справедливо", – підкреслив очільник САП.
"Тепер я не матюкаюсь, коли рюкзаки та інші справи закривають. А просто літературно всім дякуватиму", – додав він.
Головний спеціалізований прокурор також зазначив, що у підлеглих уже перепросив за свої слова і висловив готовність вибачитися перед усіма, хто почувається ображеним.
Як повідомлялося, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглянула справу керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та вирішила не звільняти його, однак він отримає догану.
Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського". Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.
Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.