Про це газеті "Коммерсант-Украина" заявив президент TransparencyInternationalв Україні Олексій Хмара.
Він повідомив, що результати дослідження TransparencyInternational- це експертна оцінка представників великого бізнесу, отримана Світовим банком, FreedomHouseта іншими міжнародними організаціями.
"У рейтингу три групи читачів – великий бізнес, міжнародні організації – ООН, Європейський союз, а також організації, що реалізують глобальні проекти – Світовий банк, МВФ. Високий показник рівня корупції в Україні обернеться посиленням контролю з боку цих організацій за засобами або кредитами, що виділяються" , – попередив Хмара.
А рішення про видачу позик, ймовірно, прийматимуться набагато довше – не менше 6-12 місяців замість 2-3, додав експерт.
У Transparency International вважають, що 144-е місце України в рейтингу обумовлено трьома причинами. Серед них – бездіяльність Національного антикорупційного комітету (НАК) при президенті України, невиконання державної програми протидії корупції на 2011-2012 роки та зміна закону "Про державні закупівлі", що дозволили вивести третину бюджетних коштів з-під дії тендерного законодавства.
"НАК не збирався вже більше року. Членам комітету, напевно, не до того, – зауваживХмара. – Що стосується держпрограми, в ній дійсно є 130 хороших заходів по боротьбі з корупцією. Якщо їх виконати, ми будемо жити, як у Чехії або Польщі, але фінансування у розмірі 820 млн грн на програму поки не виділили".
Нагадаємо, за даними дослідження міжнародної громадської організації Transparency International щодо рівня корупції у світі, Україна посіла 144-е місце серед 176 країн. У порівнянні з минулим роком ситуація в Україні погіршилась.