У торгівлі з Україною частка Євросоюзу досягла 42%

4 Листопада 2018, 16:40

Євросоюз з 2016 року збільшив інвестиції і торгівлю з Україною в рамках зони вільної торгівлі. Про це йдеться у звіті Європейської Комісії.

 

Основними досягненнями в торгівлі з Україною в ЄС називають зняття заборони на експорт деревини, а також впровадження системи електронних закупівель, яка повинна посилити ефективність та зменшити корупцію.

 

У 2017 році частка ЄС у загальній торгівлі була 42%. Двостороння торгівля істотно збільшилася. Експорт ЄС в Україну виріс на 22%, а імпорт з України – на 27%. Після економічної кризи 2014-2015 років це значною мірою сприяло стабілізації ситуації в країні.

 

Рівень торгових преференцій для України щодо імпорту в ЄС становив 87% у 2017 році. При цьому наголошується, що імпорт с/г продукції з України виріс в три рази.

 

У 2015-2016 роках експорт послуг з ЄС до України збільшився на 9%, тоді як імпорт скоротився на 2%. У 2016 році прямі іноземні інвестиції ЄС в Україну залишалися на низькому рівні.

 

Глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом почала діяти з 1 січня 2016 року і вступила в силу 1 вересня 2017. Вона є одним з основних каталізаторів відкриття ринків і створення умов, сприятливих для торгівлі та інвестицій.

 

Крім України, зона вільної торгівлі з ЄС діє також з Молдовою і Грузією. Вона передбачає поступове наближення законодавства цих країн до норм ЄС.

 

Нагадаємо, 17 липня Рада Європейського Союзу затвердила рішення надати Україні додаткові торговельні преференції. Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть збільшені, але не в тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією. Сечовину з пропозицій виключено. Зокрема встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тисячі тонн, томатів оброблених – 3 тисячі тонн, пшениці – 65 тисяч тонн, кукурудзи – 625 тисяч тонн, ячменю – 325 тисяч тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Як повідомлялося, 4 липня Європейський парламент підтримав рішення про введення тимчасових торгових преференцій для України. Раніше ці преференції затвердив комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі.