«Найбільше засуджених українців відбувають покарання в таких країнах, як: Російська Федерація, Чехія, Білорусь, ФРН, Португалія, де проживає або тимчасово перебуває велика кількість наших співвітчизників», – сказано у повідомленні.
У МЗС відзначили, що за часи незалежності України двоє наших співвітчизників були засуджені за кордоном до смертної кари.
Так, у Таїланді українці Вікторії Мамонтовій винесли смертний вирок за зберігання наркотиків. «Зазначене рішення реалізовано не було. Завдяки проведеній МЗС роботі його було замінено на довічне ув’язнення, а пізніше на 33 роки позбавлення волі. У 2009 році В.Мамонтова була помилувана Королем Таїланду та повернулася на Батьківщину», – зазначив Волошин.
Крім того, у 2002 році в Об’єднаних Арабських Еміратах до смертної кари було засуджено громадянина України за вбивство місцевого мешканця під час розбійного нападу. «Вирок виконано не було в результаті вжитих МЗС та Посольством України в ОАЕ заходів. На даний момент зазначена особа перебуває у місцевому пенітенціарному закладі», – повідомив Волошин.
МЗС нагадує, що під час перебування за кордоном громадяни України повинні дотримуватися законів іноземних країн, оскільки за вчинення злочину будь-яка особа несе відповідальність згідно з законодавством країни перебування.
Нагадаємо, навесні цього року у Єгипті уродженця Закарпаття Едварда Чикоша в Єгипті засудили до довічного ув'язненняза звинуваченням у контрабанді зброї. У той же час у Лівії 19 українців засудили до 10 роківвиправних робіт за пособництво режиму Муамара Каддафі.