Антикорупційна організація Transparency International Україна закликає громадськість повідомляти про випадки тиску на громадських активістів в Україні. Про це йдеться в офіційній заяві Transparency International Україна.
Представництво мережі Transparency International в Україні засуджує переслідування громадських активістів і наголошує на неприпустимості цькування правоохоронними органами громадян, що борються з корупцією.
"Для того, щоб інформувати міжнародних партнерів про загрозливе становище третього сектору, ТІ Україна закликає активістів повідомляти про подібні випадки", – йдеться у повідомленні.
Згідно із заявою Transparency International, прикладом політичного тиску та вибірковості правосуддя є судовий процес над головою "Центру протидії корупції" Віталієм Шабуніним.
"Ця судова справа є продовженням утисків ЦПК та стала публічною розправою над незручним для влади активістом", – наголошують правозахисники.
Нагадаємо, 16 серпня Дніпровський районний суд Києва відпустив під особисте зобов'язання керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який підозрюється в завданні тілесних ушкоджень громадянину Всеволоду Філімоненку.
Віталію Шабуніну оголосили підозру за ст. 122 ККУ в завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості Всеволоду Філімоненку, який називає себе журналістом. У документі сказано, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав удар по обличчю Філімоненка, що "спричинило тривалий розлад здоров'я останнього у вигляді закритої травми обличчя". До цього Шабуніну інкримінували ч. 2 ст. 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу, але прокуратура змінила статтю, оскільки виникли сумніви, що Філімоненко справді журналіст.
8 червня між головою Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком, який представлявся журналістом, стався конфлікт біля Дніпровського військкомату Києва. вдарив Філімоненка по обличчю, за його словами, за образу колеги. Сам Шабунін у соцмережі звинувачував Філімоненка у веденні замовної кампанії з метою компрометування.