У Тернополі доцент вимагав від заочника понад $1 тис. хабара

25 Липня 2013, 12:15

«Доцент однієї з кафедр, будучи старшим технічним секретарем приймальної комісії ТНЕУ, вирішив покращити своє матеріальне становище за рахунок коштів абітурієнтів, які вступали на навчання до зазначеного навчального закладу. Підприємливий освітянин оцінив своє сприяння у вступі майбутнього студента до вузу на 3 курс державної заочної форми навчання у $1 тис. 100 та 250 грн», – йдеться у повідомленні.

Після отримання викладачем неправомірної вигоди, він був затриманий правоохоронцями.
За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). 
«Згідно з санкцією інкримінованого злочину, викладачу загрожує до 10 років позбавлення волі», – повідомляють у відомстві. 

Нагадаємо, 11 липня посадовець ліцею був затриманий слідчими столичної прокуратури під час одержання 5 тис. доларів США за сприяння у вступі абітурієнта до навчального закладу.

За вказаним фактом прокуратурою Києва було розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Рішенням суду посадовцю, який до того ж має звання генерал-майора, обрано міру запобіжного заходу у вигляді застави у сумі близько 97 тис. грн.