«Люди знаходяться в будівлі на законних підставах. Люди перебувають у приймальні голови облдержадміністрації, щоб потрапити до нього на прийом, вони мають на це повне право. Помічники голови адміністрації, чиї кабінети розташовані поруч, кажуть, що їм перешкоджають у роботі. Не знаю, яким чином їм заважає наш «бойовий загін»: це дві жінки і дві молоді дівчини, які сидять на дивані перед кабінетом Валентина Хоптяна (голова Тернопільської ОДА – Ред.). Крім того, я, як депутат обласної ради, маю право проводити прийом громадян. І я це можу робити там, де зібралися люди. Ніде не сказано, що я цього не можу робити біля кабінету голови ОДА», – сказав Стаюра.
Він зізнався, що у разі появи Хоптяна на роботі, він з людьми планує не дати йому можливості потрапити на робоче місце.
«Для Хоптяна принципово повернутися в свій робочий кабінет, але ми цього не дамо йому зробити. Після того, як він втік, він не має морального права керувати областю. Ми станемо щільною стіною і не пропустимо його», – додав Стаюра.
Відео Віталія Дереха
Нагадаємо, з 23 січня активісти тернопільського Майдану спільно з депутатами облради цілодобово перебувають у будівлі обласної ради та облдержадміністрації.
Люди, зокрема, хотіли зустрітися з головою облдержадміністрації Валентином Хоптяном, щоб змусити його написати заяву на звільнення.
Хоптян з 23 січня в свій кабінет в будівлі ОДА не приходив, в прес-службі повідомляли, що він працює в кабінетах інших структурних підрозділів ОДА або в приміщеннях обласних організацій.
За фактом захоплення будівлі Тернопільської обласної державної адміністрації слідчим УМВС України в області 23 січня були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України.
Згодом міліція повідомила, що під час спроби активістів Майдану потрапити в будівлю ОДА струс мозку отримав міліціонер, з цього приводу було відкрито ще одне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України (насильство щодо працівника правоохоронного органу).
Згодом депутати облради від ВО «Свобода» подали заяви в міліцію з вимогою притягнути до відповідальності міліціонерів, які перешкоджали депутатам облради потрапити в будівлю обласної ради для проведення прийому громадян.
Напередодні суд зобов'язав активістів тернопільського Майдану звільнити будівлю облдержадміністрації.