У Тбілісі мобілізували силовиків біля парламенту

9 Липня 2019, 10:47

У грузинській столиці в будівлі парламенту та на проспекті Руставелі розгорнули поліцейські підрозділи. Про це повідомляє телеканал "Руставі-2".

 

Зокрема, представників Департаменту спеціальних призначень розгорнули в чотирьох кварталах.

 

Наголошується, що мобілізація силовиків відбулася також в регіонах. 

 

Разом з тим, учасники акції протесту, які вимагають відставки голови МВС, відмовилися змінювати свої плани і заявили про продовження мирної боротьби.

 

Так, о 6:00 ранку протестувальники змогли відвідати проспект Руставелі.

 

Раніше Генпрокуратура Грузії перекваліфікувала справу про спробу штурму парламенту 20-21 червня в Тбілісі у справу про спробу перевороту.

 

Нагадаємо, у Грузії 26 червня звільнили з-під варти 51 особу, затриману на акції протесту в Тбілісі в ніч на 21 червня, повідомив Тбіліський міський суд.

 

Як повідомлялося, у Тбілісі 20 червня тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

 

Після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки людей постраждали. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації, наголосивши, що протистояння у країні вигідне Кремлю.