У Татарстані люди протестують проти свавілля поліції

25 Березня 2012, 10:21

В акції взяли участь гості з Москви – лідер руху «За права людини», член Московської Гельсінської групи Лєв Пономарьов та депутат Держдуми РФ, член фракції «Справедлива Росія» Ілля Пономарьов, які подякували казанців за активну громадянську позицію.

Після закінчення мітингу учасники – 100 осіб – одноголосно прийняли резолюцію, в якій, зокрема, висловили «тривогу і протест у зв'язку з численними фактами катувань і насильства в системі МВС у Татарстані».

У документі сказано, що в Казані створюється загальнонародний комітет «Проти катувань і насильства», члени якого будуть підтримувати створення загальноросійського руху на захист демократії та прав людини.

Також протестуючі вимагають «проведення восени 2012 року прямих виборів президента Татарстану на основі нового законодавства, прямих виборів керівників муніципалітетів, Уповноваженого з прав людини в республіці, а також прямих виборів дільничних та начальників відділів внутрішніх справ строком на 2 роки».

Учасники акції також вимагають створення на одному з республіканських телеканалів щотижневої телепередачі у прайм-тайм для висвітлення питань захисту прав людини за участю громадських діячів. Мітинг тривав півтори години, пройшов без ексцесів.

Минулого тижня близько 100 осіб провели несанкціонований мітинг у зв'язку з інцидентом в одному з казанських відділів поліції, співробітники якого, за даними слідства, до смерті закатували затриманого. Тоді після закінчення акції близько 50 мітингувальників пройшли ходою до будівлі МВС з Татарстану. Після неодноразових попереджень поліції про незаконність акції 10 найбільш активних учасників затримали.

 

Читайте також Юрій Шевчук: Сучасна Росія – корумпована бездуховна країна