У Таїланді затопило 14 тисяч підприємств. Вода добирається до Бангкоку

26 Жовтня 2011, 11:39

Аеропорт, який використовується в основному для внутрішніх і вантажних рейсів, розташований в найбільш постраждалій від повені північній частині Бангкока.

Тим часом, міжнародний аеропорт "Суварнабхумі" поки продовжує роботу в штатному режимі.

Основна маса води добереться до Бангкока у найближчі 48 годин. У столиці Таїланду у період з четверга по понеділок включно оголошено неробочим.

Влада попереджає, що шлюзи і дамби Бангкока в будь-який момент можуть прорватися. Тоді затоплення загрожує всьому дев'ятимільйонному місту, а не тільки районам розташованим на берегах найбільшої річки Таїланду.

У місті ще наприкінці минулого тижня зникли з полиць магазинів рис, питна вода, шоколад та консерви. З початку цього тижня через підтоплення у місті закрилися близько 200 з 700 бензозаправних станцій.

Прем'єр-міністр Таїланду Йінглук Чинават оголосила в минулу п'ятницю про введення режиму надзвичайної ситуації у зв'язку з серйозними повенями.

До цих пір залишаються затопленими 28 з 76 провінцій Таїланду. Під водою опинилися 1,6 млн га сільськогосподарських земель. Це можна порівняти з територією Кувейту.

12,5% рисових полів Таїланду – одного з найбільших виробників рису в світі – знищені стихією. Вода затопила 14 тисяч підприємств. Близько 700 тисяч людей через повені втратили роботу.

У Таїланді – найбільшому виробнику автомобілів в південно-східній Азії – припинено складання машин на заводах "Тойоти", "Хонди",  "Мазди" та "Форда". Добове виробництво становило до повеней 6 тис автомобілів.

Затоплено філії американських і японських компаній з виробництва комп'ютерних компонентів. Зокрема, припинено випуск жорстких дисків, через що очікується дефіцит цих деталей на світовому ринку. За попередніми оцінками, збиток від повені може скласти 16 млрд доларів.

Повені в Таїланді почалися в кінці липня з приходом на північ країни першого з серії тропічних штормів.

Повені тривають і в сусідніх країнах. У Таїланді в результаті удару стихії загинули 366 осіб, у Камбоджі – 247, у В'єтнамі – 63, понад 30 – в Лаосі і близько 150 – у Бірмі.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ рекомендує українцям утриматися від поїздок до Таїланду до кінця жовтня цього року у зв'язку з повенями в цій країні.