У Таджикистані заблокували Facebook

Акценти
27 Листопада 2012, 20:57

Зугуров зауважив, що соцмережу заблоковано через «масову підтримку представників громадськості» після часткового блокування мережі у понеділок.
 
За його словами, до нього зверталися «найкращі представники громадськості», які «втомилися від потоку бруду і наклепів на різноманітних сайтах, серед яких Facebook, мабуть, найвідоміший».
 
Учора Зугуров уже висловлював тривогу, що Facebook «ніким не контролюється» і що не відомо, чи платить податки його власник.

«Така діяльність, звичайно ж, загрожує безпеці Таджикистану», – заявив він.

Тоді він заявляв, що доступ до Facebook частково блокується через неуточнені «профілактичні роботи». А голова Асоціації інтернет-провайдерів Таджикистану Асомуддін Атоєв повідомляв, що до його об’єднання надійшла «усна вказівка» заблокувати цю мережу, що, на його думку, заплямує імідж країни.

Нагадаємо, доступ до Facebook в Таджикистані в цьому році блокують вже вдруге. Перший раз це сталося 3 травня. Тоді обмеження, крім Facebook, торкнулися сайтів Zvezda.ru, Tjknews.com і Maxala.org., Centrasia.ru. Приводом для цього послугувала критична публікація про президента Таджикистану, яка була опублікована 2 березня.

Через тиждень, перед зустріччю президента з журналістами, доступ до Facebook був відкритий, але доступ до інших веб-сайтів досі блокується.

90