У Таджикистані ввели кримінальну відповідальність за образу президента

3 Листопада 2016, 10:42

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон підписав постанову уряду про кримінальне покарання за образу глави держави.

Порушникам загрожує тюремний термін до п'яти років або великий штраф, повідомляє haqqin.az.

Відповідальність передбачена за публічну образу чи наклеп на адресу Лідера нації, яким проголошений чинний президент Таджикистану Емомалі Рахмон.

Ця стаття також буде передбачати відповідальність за ті самі дії, вчинені з використанням друку, інших засобів масової інформації або мережі інтернет.

64-річний Рахмон беззмінно керує Таджикистаном з 1992 року. У президентських виборах він брав участь чотири рази поспіль. Наступні президентські вибори заплановані на 2020 рік.

Минулого року таджицький парламент одностайно ухвалив закон про Лідера нації, офіційно проголосивши чинного президента довічним лідером.

Норма гарантує Рахмону недоторканність після відходу з президентського поста, а також законодавчо прописує право глави держави на довічну пенсію, транспорт, житло, страховку і спілкування з нацією в будь-який час.

Критики його режиму кажуть, що за останні роки його правління зросло нехтування релігійними свободами, посилився тиск на громадянське суспільство, зменшився рівень політичного плюралізму.

Зокрема, у 2013 році до 26 років позбавлення волі засудили опозиціонера і екс-міністра промисловості та енергетики Зайда Саїдова.