Найдорожчим виявився «Буквар. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 2 клас». Підручник вийде накладом 226 екземплярів, кожен з яких обійдеться в 508 гривень. Серед авторів книги – Ольга Хорошковська, мати першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського.
Нагадаємо, у квітні цього року Міносвіти вже замовляло підручники її авторства – «Математику» для першого класу для шкіл з польською мовою навчання. Тоді підручник Хорошковської також був найдорожчим із переліку замовлених книжок. Наклад з 302 екземплярів коштував 153 тис грн., тобто 506 грн./екз.
Ці букварі коштують дорожче від інших книжок, які видаються аналогічними накладами. Київський національний музей російського мистецтва у березні цього року замовив видання книги «Врубель і Київ» тиражем 1000 примірників. Книга має 430 сторінок матового паперу, тверда обкладинка та вставки мають тиснення золотом, кожна книжка пакується в індивідуальну вакуумну упаковку. Попри це «Врубель» обійшовся у 150 грн., що на 50-60 гривень дешевше від букварів Хорошковської для шкіл з румунською і угорською мовами навчання по 202 і 216 гривень при накладі близько 1000 екзмеплярів. Цього року Міносвіти також замовило для першокласників підручники співавторства Ольги Хорошковської для шкіл з молдовською і польською мовами викладання по 496 і 647 гривень. Тоді Міносвіти виправдовувало високу ціну букварів маленьким тиражем.
Нагадаємо, перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти в 2010-2011 роках, коли його очолював Дмитро Табачник, виявила, що видавництва, яким Мінсовіти замовляло видання підручників, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ «Побутелектротехніка» Михайла Шифріна. Після цього компанія замовляла друк в реальних типографіях, залишаючи собі 60-85% від загальної суми виділених міністерством коштів.