У Табачника вже готові до мовного закону

15 Серпня 2012, 20:07

«Держава, згідно закону про освіту і про загальну середню освіту, зобов’язана забезпечити навчання дітей в українських школах мовами національних меншин», – наголосив Табачник.

За його словами, згідно з даними Держстату, у 2010 році для всіх шкіл, у яких навчання проводиться мовами національних меншин, було замовлено 41 тис. 628 примірників підручників для 10-го класу.

«Державний бюджет витрачає величезні кошти, купує підручники, вони лягають в підвал, сховище. Батьків викликають і кажуть, а тепер ви купуйте ті підручники, які вам потрібні», – сказав Табачник.

Він зазначив, що у 2011 році заборонив примушувати школи замовляти підручники, які не використовуються в навчанні.

«І в 2011 році виявилося, що школи замовили 892 тисячі підручників замість 41 тисячі», – додав Табачник.

«У 2012 році нічого не змінилося, ми теж сказали всім середнім навчальним закладам: реально, якою мовою у вас діти навчаються в українських школах, бо всі школи в Україні українські, такі підручники і замовляйте. Виявилося, що потреба – 2 млн 60 тисяч», – сказав він і зауважив, що дітей при цьому більше не стало.

З 2 млн 60 тисяч підручників 1 млн 991 тис – російською мовою, зазначив міністр.

«Проблеми не буде, тому що замовляли самі батьки. Якщо будуть проблеми – будемо збирати освітянський загал і їх вирішувати», – наголосив Табачник.Нага

Нагадаємо, Янукович 8 серпня підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.

Закон був прийнятий Верховною Радою 3 липня.