У Табачника стверджують, що заощадили на підручниках для першачків

29 Березня 2012, 08:26

«Справді, ціна підручника формується з багатьох складових, серед яких є константи, які не змінюються і розподіляються на тираж», – заявив він в ефірі 5 каналу, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

«Що стосується 647 гривень за підручник, для прикладу скажу: аналогічні підручники в 2009 році коштували 847–870 гривень. Це не таємна інформація, її можна по Віснику державних закупівель перевірити. Ми зараз говоримо про ціну, яка навпаки є меншою», – заявив він.

Нагадаємо, ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту 19 березня уклало низку угод на друк підручників для 1-го класу на загальну суму 61,13 млн грн. Найдорожчими виявились підручники української мови для шкіл з навчанням польською мовою – 647 грн за примірник. Іспанська мова для першокласників коштує 518 грн/прим, українська мова для шкіл з молдавською мовою – 497 грн/прим.

Пізніше ЗМІ повідомили, що підручник «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. Усний курс. 1 клас», друк якого Міносвіти замовило по 647 грн за примірник, розроблено авторами Хорошковською О. Н. і Яновицькою Н. І. Ольга Назарівна Хорошковська є матір’ю першого віце-прем’єр-міністра Валерія Хорошковського. Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що мати Хорошковського є найкращим автором навчальних посібників для середньої школи вже майже 30 років.

У МОНмолодьспорт пояснили, що вартість підручника включає в себе технологічний процес його виготовлення (який має низку етапів) та складається не лише з витрат паперу, картону, плівки та поліграфічних затрат, а ще й з редакційних та загальновидавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати). Крім цього, вказані витрати по кожному підручнику розподіляються на загальний наклад підручників.