“Цей рік нетиповий для вищої освіти. Перш за все це пов’язано з тим, що у нас цього року на 142 тис. менше випускників загальної середньої школи. Якщо говорити у відсотках, то це зменшення порівняно з 2010 роком становить 42%. Тому очевидним і об’єктивним є скорочення державного замовлення в Україні, яке торкнулося всіх університетів без винятку”, – сказав Фоменко.
За його словами, в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» було скорочено 711 державних місць, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – 290 місць, Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана – 427, Національному університеті «Києво-Могилянська академія» – 115 місць.
“Загалом цього року державне замовлення у вишах становить 106,4 тис. місць. А скорочення держзамовлення по Україні на 18 969 місць менше, ніж було торік”, – сказав Фоменко.
Він пояснив, що скорочення торкнулося спеціальностей, за якими спостерігається перевиробництво і надлишок фахівців на ринку праці.
“Власне, на економічні спеціальності воно було скорочене на 45%, менеджмент – на 44%, право (заочна форма навчання) – на 35%, а на денну форму правознавства – на 21%”, – сказав Фоменко, зазначивши, що на вчительські спеціальності держзамовлено скорочено лише на 10%.
Детальніше про причини скорочення державного замовлення на навчання у вишах читайте у інтерв’ю заступника директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти, науки, молоді та спорту Микола Фоменка.