«Згідно зі статтею 14 Закону України «Про освіту» та статтею 11 Закону України «Про загальну середню освіту» питання функціонування та розвитку мережі (створення, реорганізації та ліквідації) загальноосвітніх навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – йдеться у повідомленні.
Однак для закриття сільської школи необхідна згода територіальної громади, що є дуже проблематичним, зазначає міністерство. Так, наприклад, для 13 шкіл Волинської області, запропонованих для закриття, немає жодної згоди територіальних громад.
«Ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів зумовлена відсутністю учнів. В Україні сьогодні функціонує 504 школи І ступеня, де навчається до 10 учнів, та 1559 шкіл І-ІІ ступеня, де навчається до 40 учнів», – додає МОН.
«Таким чином, питання щодо закриття шкіл, а також масових звільнень вчителів є передчасним. Як кажуть в народі: «Не треба ставити воза поперед коня», – підсумовує прес-служба.
Нагадаємо, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич заявила, що в Україні цього року планується закрити щонайменше 143 школи, в яких навчається понад 3175 учнів. За її словами, таким чином буде звільнено майже півтори тисячі учителів, «а держава заощадить аж 44 мільйони гривень».
Як повідомлялося, з січня по серпень 2012 року в Україні було закрито 73 загальноосвітні школи.