Така ініціатива обговорювалась 28 серпня на підсумковій колегії, присвяченій готовності шкіл до початку нового навчального року, повідомляє «Коммерсант-Украина».
"Міністр (освіти – Дмитро Табачник – Ред.) запропонував посилити роль шкільних батьківських комітетів як органів самоврядування і дозволити їм створювати благодійні фонди, щоб акумулювати спонсорські кошти. В ці фонди зможуть вносити гроші всі бажаючі – спонсори, підприємці , підприємства, заводи, підприємці і приватні особи, що дозволить поліпшити матеріально-технічний стан шкіл і умови навчання дітей. Це нормальні речі, які всі розуміють. Батьківські комітети посилять свою роль в освітній системі. Організовувати це треба шляхом внесення змін до чинного законодавства", – розповів член колегії, голова комітету Верховної ради з питань науки і освіти Максим Луцький (Партія регіонів) .
У свою чергу колишній керівник Київського міського управління освіти, кандидат педагогічних наук Лілія Гриневич вважає, що посилення ролі батьківських комітетів призведе до зростання поборів у школах: "Спроби узаконити внески порушують конституційне право громадян на безкоштовну освіту. Держава намагається вирішити проблеми шкіл за рахунок батьків, тому що не здатна самостійно інвестувати в освіту".
Нагадаємо, з 1 вересня в Україні набирають чинності нові державні стандарти освіти для початкової школи. Вони, зокрема, передбачають обов'язкове вивчення іноземної мови з 1-го класу, інформатики – з 2-го класу, а також три уроки фізкультури на тиждень.
Крім того, Міносвіти скасувало оцінки з фізкультури, щоправда цього року це стосуватиметься тільки першокласників.