У ситуації з Кіпром Азаров знайшов нагоду похвалитися, що поки не запроваджує конфіскації грошей

Акценти
19 Березня 2013, 12:55

«Цей епізод говорить про те, що ви ховали свої гроші на Кіпрі за кордоном, вважали, що в Україні – ризиковано, а виявилось, що в Україні зберігати гроші надійніше. Це так жартма», – сказав Азаров.

Він вказав, що таке рішення  є ризикованим для всієї банківської системи. «Легко давати оцінки таким рішенням. Але я уявляю собі на місці керівника Кіпру, як важко приймалось це рішення. Думаю в нього не було альтернативи. Йому поставили ультиматум – або дефолт, або конфіскаційний спосіб.  Єдине, що йому залишалось максимально пом’якшити наслідки цього кроку для простих людей – мешканців Кіпру»

Азаров, на уточнююче запитання щодо наслідків для українських вкладників кіпрських банків, сказав, що їх втрати  будуть на порядок меншими ніж російських. «Маштаби українських капіталовкладень (у кіпрських банках – ред.) – на порядок менше російських», – сказав Азаров, разом з тим, додавши, що це приблизні цифри і точного обліку не провадиться.

 «Позитив приведе до того, що наш бізнес буде дуже ретельно думати, які у нього є сумніви щодо надійсноті нашої системи. Ми за ці три роки показали, що ми не йдемо на конфіскаційні заходи», – підсумував Азаров.

Нагадаємо, рішення про стягнення податку з депозитів резидентів та нерезидентів банків Кіпру прийняли на позачерговій нараді Єврогрупи уранці 16 березня. Податок був одним з обов'язкових умов отримання країною фінансової допомоги від міжнародних кредиторів на суму в €10 млрд.

 З банківських вкладів менших за €100 тис. спишуть податок 6,75%, з депозитів понад €100 тис.- 9,9%. Очікується, що ці заходи дозволять Кіпру виручити до €5,8 млрд.

Вкладники отримають відповідні списаним сумам частки в банківському капіталі.

Для списання одноразового податку з депозитів необхідне рішення парламенту. До цього часу Кіпр заморозив суми зборів.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив Єврокомісії, що кіпрський парламент не підтримає законопроект про одноразовий податок на депозити.

Президент Росії Владімір Путін вважає, що рішення про введення на Кіпрі додаткового податку на банківські вклади буде несправедливим, непрофесійним і небезпечним.

Позначки:
90