19 березня: Хан аль-Ассал
За даними сирійської інформаційної агенції Sana, число жертв склало 31 особу і атаку було здійснено «терористами», що випустили ракету, наповнену хімічними речовинами. Група Сирійських спостерігачів за дотриманням прав людини (SOHR) заявила про 26 загиблих. Повстанці в інтерв’ю агентству Reuters заявили, що атаку було вчинено режимом, аби їх дискредитувати.
19 березня: Аль-Отейба
У той же день, що й у Хан аль-Ассалі активісти завантажили на youtube відео, яке свідчить, що у селищі Аль-Отейба коло Дамаску також відбулася хімічна атака. Урядовці із міста Дума неподалік Аль-Отейби заявили про 6 загиблих, а місцеві лідери пізніше заявили ще про 32 постраждалих.
24 березня: Адра
За даними місцевого координаційного комітет, мережі сирійських активістів під час обстрілу фосфорними бомбами загинуло 2 людей. Лікарі припустили, що, зважаючи на симптоми потерпілих, використовувався газ певного типу.
13 квітня: Шейх Максуд
14 квітня (SOHR) заявила, що 2 жінок та 2 дітей загинули, отруївшись «газом із бомб, що скинули на район Шейх Максуд». Журналісти ВВС припустили, що за симптомами зброя містила у собі нервово-паралітичний газ. Ще 12 людей було поранено під час цієї атаки.
29 квітня: Серакіб
29 квітня на місто Серакіб було здійснено атаку із урядових позицій, які розташовувалися близько 8 км за містом. Внаслідок атаки постраждало 8 осіб, пізніше заявили про смерть однієї жінки.
21 серпня: Гута
Ракети із токсичними речовинами було запущено по околицях регіону Гута (неподалік Дамаску). Атака відбулася як частина урядового бомбардування околиць Дамаску і про схожі хімічні атаки також повідомляють у інших околицях Дамаску. Основний опозиційний альянс Національна коаліція заявив про те що кількість жертв від атак 21 серпня перевищує 1000 осіб.
Якими видами хімічної зброї володіє Сирія?
Про наявність хімічної зброї у Сирії відомо вже протягом багатьох років. Крім того, влада країни не заперечувала, що має її у своїх арсеналах. Сирія також не підписала Конвенції про заборону хімічної зброї і не ратифікувала Конвенції щодо заборони біологічної зброї. Сирійські урядовці також заявляли, що цей вид зброї ніколи не застосовуватиметься «усередині країни». Проте, за даними ВВС, у березні цього року вперше з’явилися підтвердження застосування хімічної зброї.
За даними міжнародних спецслужб, Сирія володіє іпритом та зарином – високотоксичним нервово-паралітичним газом. Звіти турецької, арабської та західної розвідок стверджують, що запаси хімічної зброї у Сирії становлять близько 1 000 тонн, що зберігається у 50 містах. За даними ЦРУ Сирія також намагалася розробити більш токсичну та більш стійку нервово-паралітичну речовину, VX-газ.
Сирія також має добре налагоджені системи розповсюдження хімічної зброї. ЦРУ припускає, що вона може розповсюджувати її у авіабомбах, артилерійських снарядах та балістичних ракетах.