У Сирії в зоні деескалації відновилися запеклі бої

6 Травня 2017, 13:44

У суботу, 6 травня, після набуття чинності меморандуму про режим припинення вогню відновилися бої між сирійською армією і повстанцями. Про це повідомила сирійська наглядова рада з прав людини (SOHR).

Зазначається, що сирійська авіація завдала ударів по контрольованому повстанцями місту аз-Залакіят і баз повстанців в сусідній провінції Хама.

Сирійська армія поки не прокоментувала ці повідомлення.

Відповідно до угоди, яку 4 травня уклали в Астані Росія, Іран і Туреччина, в Сирії створюється чотири зони деескалації. Найбільша з них розташована на півночі Сирії, вона включає в себе провінцію Ідліб, частину Латакії, Алеппо і Хами.

За оцінками міністерства оборони Росії, дану територію контролюють збройні формування загальною чисельністю 14,5 тис. осіб. Зони деескалації утворені також в провінції Хомс, в Східній Гуті і на півдні Сирії біля кордону з Йорданією.

Уздовж кордонів зон деескалації будуть створені смуги безпеки, що включають КПП і спостережні пункти, якими будуть керувати Росія, Туреччина та Іран.

У російському генштабі відзначили, що по порушниках астанінського меморандуму можуть відкривати вогонь.

Нагадаємо, раніше Туреччина, Росія та  Іран, які брали участь в сирійських переговорах в Астані, домовились про формування механізму моніторингу перемир'я в Сирії.