350 представників сирійської опозиції 16 липня провели зустріч у турецькому Стамбулі. У Раду, яка була створена за підсумками зустрічі, увійшли 25 осіб, у тому числі представники ісламістських і ліберальних рухів, а також незалежні кандидати.
Раніше планувалося, що у суботній зустрічі через відеозв'язок братимуть участь представники опозиції, які знаходяться в столиці Сирії Дамаску. Але від цього вирішено було відмовитися у зв'язку з тим, що 15 липня в Сирії при розгоні демонстрацій були убиті як мінімум 28 людей. Тому в обговоренні створення "Ради національного порятунку" брали участь тільки ті опозиціонери, які втекли з Сирії (у тому числі кілька років тому).
Перше засідання "Ради національного порятунку" відбудеться 17 липня. Представники різних гілок опозиції спробують домовитися про співпрацю. За підсумками засідання буде обраний керівний комітет, до складу якого увійдуть 11 осіб.
Башар Асад займає пост президента Сирії з 2000 року. Він став наступником свого батька, військового Хафеза Асада, який керував країною з 1971 року.
Хвилювання у Сирії розпочалися у березні 2011 року на тлі антиурядових виступів у багатьох країнах Африки і Близького Сходу. У Сирії по демонстрантах регулярно відкривають вогонь, до теперішнього часу в ході акцій протесту загинули близько 1,5 тисяч осіб.
Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС.
Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини, у середу, 18 травня.