При чому, за його словами, країна не повинна бездумно виконувати вимогу Фонду про підвищення газових тарифів, адже це вдарить по соціально незахищених громадянах.
«Я перевіряв цифри вашого бюджету – так ось, немає ніякої необхідності в будь-яких строкових кредитах. В даний момент. У довгостроковій перспективі – можливо щось і знадобиться. Я знаю, що виділення грошей МВФ «ув'язано» з підвищенням ціни на газ. І хочу сказати – якщо ви збільшуєте тарифи, це б'є по всіх громадянах. Це неправильно! Виконуючи цю вимогу, потрібний дуже обережний і неспішний підхід», – заявив він.
Нагадаємо, після президентських виборів і зміни уряду в Україні було вирішено припинити програму stand-by 2008 року, за якою країна отримала $11 млрд. В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $ 15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.
Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці.
Однак місія фонду, що працювала в березні в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення. Якщо закон про пенсійну реформу був прийнятий, то в питанні газових тарифів український уряд зайняв жорстку позицію про неможливість їх підвищення.
Прем'єр-міністр Микола Азаров в січні заявив, що Україні в 2012 році зможе обійтися без нових кредитів МВФ, як вона це зробила в 2011 році. Разом з тим, за його словами, уряд все ж сподівається відновити кредитування, щоб рефінансувати отримані в 2008-2009 рр. кредити фонду по попередній програмі stand-by.
Однак, новий міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що Україні слід розблокувати програму кредитування stand-by для залучення інвестицій і стимулювання економічного зростання.
За даними МВФ, виплати України фонду в 2012 році повинні скласти SDR2, 433 млрд ($3,75 млрд за поточним курсом). Основні платежі припадуть на період з 30 жовтня по 12 листопада – SDR926, 3 млн і першу декаду серпня – SDR655, 7 млн. Великі виплати заплановані також на перші тижні лютого і травня – SDR428, 4 млн і SDR423, 2 млн відповідно.