У світі почастішали напади та незаконні проникнення у резиденції президентів

28 Червня 2013, 12:48

Вранці 25 червня бойовики атакували президентський палац у центрі столиці Афганістану Кабулі. Атака сталася тоді, коли до палацу на заплановану прес-конференцію з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм збиралися журналісти. Коли розпочався бій, їх перемістили в укриття. За інформацією поліції, після перестрілки, яка тривала півтори години, всі нападники були вбиті.

24 березня повстанці захопили президентський палац в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), проте президента Франсуа Бозізе там не виявилося. Водночас, згідно з даними джерел у владних структурах ЦАР, Бозізе втік з країни в Демократичну Республіку Конго.

Натомість у президента Грузії Міхаіла Саакашвілі заявляли про незаконне проникнення в президентську резиденцію двох невідомих. Оточення Саакашвілі запідозрило службу держохорони, яка підпорядковується прем'єру, в спробі таємно вилучити секретну інформацію із серверів, встановлених у президентській адміністрації, а також у прослуховуванні телефонних розмов Міхаіла Саакашвілі.

20 червня в офіційній резиденції президента Латвії в Ризькому замку виникла пожежа, в результаті якої було знищено більше 3,2 тис. кв. м площі будівлі.

А 11 травня персонал Західного крила Білого дому був евакуйований через задимлення. Як відомо, у Західному крилі Білого дому розташований Овальний кабінет президента США.