У світі планують побудувати більше 1 тис. вугільних електростанцій

20 Листопада 2012, 14:06

Майже третину електростанцій на вугіллі, які є найбільшим джерелом забруднення повітря, планують побудувати в Китаї та Індії коштами національних компаній із залученням інвестицій комерційних банків та банків розвитку. Індія планує 455 вугільних електростанцій, Китай – 363.

Потужність нових електростанцій загалом додасть 1,4 ГВт до світових викидів парникових газів, що еквівалентно ще одному Китаю, котрий є найбільшим у світі джерелом енергії.

Інститут світових ресурсів передбачає, що це може призвести до несприятливого сценарію розвитку проблем світового клімату, а також до фінансових змін у сфері вугільної політики.

Представник «Друзів Землі» Гай Шрабсоул вбачає в розширенні мережі вугільних електростанцій лише вигоду компаній. За його переконанням уряди мають зробити все, аби стримати їх корисливі прагнення. Тоді як керівник Центру з питань зміни клімату HSBC Нік Робінс у свої прогнозах більш позитивний. Він вважає, що задля уникнення загрози клімату та ізольованості вугільних активів необхідно звернути увагу на використання сланцевого газу, відновлюваної енергії та жорстких правил регулювання забруднення повітря.

Відповідно до звіту Інституту світових ресурсів на сьогодні світова торгівля вугіллям зросла на 13%, при цьому центр торгівлі змістився на тихоокеанський регіон. Найпотужнішим імпортером є Китай, швидко зростає потенціал Тайваню, Японії та Південної Кореї, які проте, попри великі запаси, свого вугілля не виробляють. Найбільшим експортерами є Індонезія та Австралія, потужності яких і далі збільшуються.