У Сумах правоохоронці виявили факт застосування тортур до нарко- та алкозалежних

8 Вересня 2017, 18:28

Прокуратура міста Суми зафіксувала факти застосування тортур до нарко- та алкозалежних громадян. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури у п'ятницю, 8 вересня.

Згідно із повідомленням, група осіб створила так звані «реабілітаційні центри» для лікування та реабілітації відповідної категорії громадян, у яких окремі особи утримувались проти власної волі. За перебування в такому закладі організатори отримували від «пацієнтів» чи їх родичів від 5 до 10 тис грн щомісячно.

"У рамках кримінального провадження прокуратурою спільно з поліцією проведено 13 санкціонованих обшуків за місцем проживання кураторів і персоналу та в двох «реабілітаційних центрах», які розміщені в приватних будинках на околиці м. Суми. У одному «центрі» проходили нібито курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності 17 осіб, в іншому – 14. Під час обшуків виявлено та вилучено грошові кошти, документи, препарати, заборонені у вільному обігу, тощо", – йдеться у повідомленні.

Заначається, що наразі з’ясовуються усі обставини, при яких потерпілі потрапили до «центрів», умови їх нібито реабілітації, а також застосування до них фізичного або психологічного насилля. Вирішується питання про затримання куратора та трьох «співробітників реабілітаційного центру» в порядку ст. 208 КПК України.

"Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) КК України", – додали правоохоронці.

Раніше працівники Донецької обласної прокуратури і Нацполіціі затримали трьох дільничних Покровського відділу поліції, які знущалися над затриманими.