За його словами, загальна сума заборгованості складає вже 1,8 млн. грн.
Кухтик підкреслив, що Служба зайнятості перераховує гроші, але Держказначейство не пропускає їх, «так що виплачувати безробітним нічого».
«Емоції безробітних вихлюпується на наших співробітників. Ситуація напружена», – зауважив Кухтик, уточнивши, що минулого тижня кількість безробітних у місті перевищила чотири тисячі осіб.
Також він повідомив, що через блокування казначейством платежів Центр зайнятості не може заплатити за електроенергію і йому виставляють штрафи за несвоєчасну оплату, а нещодавно попередили про можливе відключення від електропостачання.
Про ситуації з казначейством Кухтик поінформував прокуратуру.
«Зараз у Сумах близько 98 тисяч працюючих. Чотири тисячі безробітних, це майже 5%. Є історична межа безробіття – 12%. Якщо більше, то держава гине. Ми на «вірному» шляху, – підсумував мер Сум Геннадій Мінаєв.
Як повідомлялось, станнім часом влада дев’яти міст поскаржилася на блокування коштів Держказначейством.
8 липня про блокування коштів Держказначейством заявив і голова Луганської ОДА.
А у Івано-Франківську започаткували акцію мирного "вибивання" грошей з казначейства. Згодом до акції приєднались інші міста.
Прем'єр-міністр Микола Азаров визнав наявність блокувань Державним казначейством коштів в низці областей України і пояснює їх складною економічною ситуацією.
У свою чергу Держказначейство відкидає усі звинувачення і заявляє, що місцева влада регіонів і міст заборгувала бюджету майже 12 млрд грн.
Читайте також: Де гроші? Ситуація з державними фінансами різко погіршується