У суді над “врадіївськими ґвалтівниками” з’ясувалося, що керівництво райвідділку торгувало дозволами на зброю

23 Жовтня 2013, 13:54

«Мене викликав до себе інспектор дозвільної системи Врадіївського райвідділу міліції Дмитро Поліщук і запропонував купити мисливську рушницю. В його службовому кабінеті був також заступник начальника райвідділу міліції Анатолій Малейчик. Я поклав гроші, 1500 гривень, на стіл і попросив передати їх власнику зброї. Після цього мені віддали рушницю і видали дозвіл. Пізніше я дізнався, що виданий мені дозвіл недійсний», – сказав Онофрієнко, який працює головним спеціалістом сектору взаємодії з правоохоронними органами Врадіївської райдержадміністрації.

22 жовтня під час судового засідання Малейчик заявив, що нічого не знає про фальшиві дозволи, видані його підопічним Поліщуком. Те ж саме заявив і тодішній начальник райвідділу Володимир Синицький.

Раніше експертиза визнала, що печатка на фальшивих дозволах справжня і вона має зберігатися тільки у начальника райвідділу міліції або у людини, яка виконує його обов'язки.

Як повідомлялось, 8 жовтня почалося судове засідання у справі "врадіївських ґвалтівників", під час якого підсудних окрім зґвалтування та замаху на вбивство звинуватили у зберіганні зброї та наркотиків. Підозрювані відмовилися повністю визнавати провину за пред'явленими обвинуваченнями.

9 жовтня суд перейшов до допиту свідків.

Нагадаємо, 28 червня міліціонера Дмитра Поліщука (племінник прокурора Заводського району Миколаєва) та таксиста Сергія Рябіненка затримали за підозрою у скоєнні зґвалтування, розбійного нападу та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень мешканці Врадіївки Ірині Крашковій. Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у виглядіутримання під вартою.

Пізніше затримали і старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака, що є похресником екс-начальника Миколаївського облуправління міліції Валентина Парсенюка. Одразу після трагедії міліція заявляла, що в Дрижака є алібі, втім, пізніше він набув статусу підозрюваного і його заарештували.

5 серпня прокуратура перекваліфікувала справу "врадіївських ґвалтівників" із розбійного нападу із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень та зґвалтування у завершений замах на умисне вбивство.