У СЦКК спростували фейки бойовиків про обстріли Ясинуватої й Горлівки з боку ЗСУ

23 Грудня 2017, 19:29

Терористи поширюють фейкову інформацію про порушення підрозділами ЗСУ домовленостей щодо встановлення режиму припинення вогню на час новорічних свят. Про це повідомляє українська сторона СЦКК.

«Із перших хвилин встановленого режиму припинення вогню на час Різдвяних та Новорічних свят інформаційними інтернет ресурсами, підконтрольними бойовикам ОРДО/ОРЛО, почала поширюватись інформація щодо, ніби то ведення вогню підрозділами ЗС України в АТО у напрямку тимчасово непідконтрольних уряду України територій. Так, на одному із каналів фейкових новин терористів у меседжері Телеграм, зазначається, що «підрозділи української армії, починаючи з 00.00 годин 23 грудня 2017 року, здійснили обстріл районі населеного пункту Ясинувата, застосувавши стрілецьку зброю та АГС, а в районі населених пунктів Горлівка та Гольмівський – міномети різних калібрів», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Бойовики зосередили вогневу активність на Луганському напрямку – карта АТО

Українська сторона СЦКК пов’язує таку показову «фейкову» активність терористів із «неприкритим бажанням звинуватити підрозділи ЗСУ в АТО в неспроможності дотримуватись взятих на себе зобов’язань щодо дотримання тиші».

«Українська сторона СЦКК наголошує: підрозділи ЗС України у районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей безумовно дотримуються Мінських домовленостей та забезпечують виконання усіх заходів щодо підтримання режиму припинення вогню по всій лінії розмежування сторін на сході України», – наголосили спостерігачі.

Як повідомлялось, учасники тристоронньої контактної групи домовилися про перемир'я на Донбасі з півночі 23 грудня 2017 року. Однак бойовики впродовж дня 23 грудня неодноразово відкривали вогонь по позиціях ЗСУ. Зокрема застосували міномети біля Луганського.