У СЦКК пояснили, чому не розпочинається ремонт мосту в Станиці Луганській

5 Серпня 2019, 11:03

Поки що немає можливості почати розмінування мосту в Станиці Луганській, яке передує його ремонту, через відсутність гарантій безпеки з боку незаконних збройних формувань Російської Федерації. Про це у неділю, 4 серпня, заявив керівник української сторони Спільного центру контролю та координації припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін полковник Олександр Борщевський, передає прес-центр Операції Об’єднаних сил.

 

“Полковник Олександр Борщевський наголосив, що існує розуміння з боку Спостережної місії ОБСЄ щодо вирішення цього питання. Але, на жаль, поки немає реальних підтверджень з боку російських окупаційних адміністрацій ОРЛО щодо початку цих робіт. Основна причина, чому не відбувається початок робіт з ремонту мосту – відсутність гарантій безпеки для наших фахівців з розмінування з боку незаконних збройних формувань. Відповідні запити по лінії ОБСЄ відправлені, але відповіді щодо отримання гарантій саме для наших фахівців і допуску їх до проведення робіт немає”, – ідеться у повідомленні.

 

Як інформують в штабі ООС, керівник української сторони СЦКК, полковник Борщевський провів зустріч із заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Марком Етерінгтоном щодо реалізації положень Мінських угод.

 

“Зі слів офіцера, насамперед необхідно розпочати роботу з розмінування територій. Піротехнічні роботи мають відбутись не тільки на прилеглих до КПВВ територіях, а й на ділянці біля зруйнованого мосту, щоби розпочати його ремонт”, – ідеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, з 4 по 10 серпня контрольний пункт в'їзду-виїзду  "Станиця-Луганська" функціонуватиме до 18.00 у зв'язку з проведенням бойовиками розмінування.

 

Нагадаємо, ДСНС  розпочала розмінування території поблизу моста в Станиці Луганській.

 

Раніше Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі у середу, 31 липня, домовилася про початок розмінування прилеглих до мосту в Станиці Луганській територій з 1 серпня. 

 

26 липня інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській.

 

Також Україна пропонує відкрити контрольно-пропускний пункт "Золоте" на час ремонту моста в Станиці Луганській. 

 

Як повідомлялось, Зеленський заявив, що Україна готова в односторонньому порядку розпочати відновлення мосту в районі Станиці Луганської.