Алла Лазарева головна редакторка «The Ukrainian Week, Edition Francaise», керівниця напрямку іномовлення, власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

У Страсбурзі «регіонали» намагалися заперечити справжність Данського правозахисного комітету

28 Червня 2012, 13:16

За інформацією джерел Тижня, депутати Ради Європи обговорювали, зокрема, відтермінування Вищим спецсудом розгляду касаційноі справи щодо Юліі Тимошенко. «Ми чекали прояснення ситуації під час засідання 26 червня, на яке були відряджені представники Європейського Союзу, – пояснив Тижню член одної з західних делегацій. – Але склалося враження, ніби Київ навмисне тягне час, чекає літа, завершення Євро-2012, політичних канікул..».

Депутати від Європейської народної партії наголошували, що нові справи стосовно підприємницького минулого Тимошенко на початку 90-х років незаконні, оскільки за ними вичерпався десятирічний термін чинності. «Нові справи проти Тимошенко надто скидаються на блокування слідства», – зазначив співрозмовник Тижня.

На засіданнях профільних комітетів також йшлося про розслідування вбивства Георгія Гонгадзе та загадкове зникнення харківського журналіста Георгія Кліментьєва.

Під час обговорення доповіді «Ситуація з правозахисниками в країнах-членах Ради Європи», вказувалися численні проблеми, з якими доводиться стикатися активістам та дослідникам в Україні.

Водночас, представники Партії регіонів спробували заперечити «справжність» Данського правозахисного комітету, який досліджує судові процеси в Україні. Але в Палаці Європи добре пам’ятають Ханне Северинсен, яка працює eцій структурі. Тому на зауваження партії української влади зал особливо не зреагував.

Читайте також: Стрімкий регрес

Обговорювалися проблеми свободи слова – зокрема питання захисту прав інтернет-видань і їх журналістів, де прозвучала й «свіжа» історія подання заяви депутата ПР до покуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти журналістів інтернет-видання «Лівий берег».

На закритому засіданні моніторингового комітету йшлося про зустріч доповідачкок Майліс Репс та Маріетти де Пурбе-Ленден з Юлією Тимошенко. Зокрема, обговорювався не остаточний та конфіденційний документ, уривки з якого потрапили до української преси.

На прохання прокоментувати висновки доповідачок Моніторингового комітету за результатами візиту, які вони надали комітету, заступник голови української делегації, член комітету Ольга Герасим'юк пояснила, що інформаційна записка доповідачок досі перебуває під грифом «конфіденційно», тому не є предметом обговорення.

«Нефахові інтерпретації ії певних абзаців, вирваних із контексту, що з'являються в медіа, на жаль, лише прикро дезінформують споживача новин. Доповідачки продовжують спостерігати події, готові в разі необхідності знову прибути до України. Ймовірно на осінній сесії, перед виборами у парламент, ПАРЄ повернеться до дебатів з питань виконання Україною її резолюції. Станеться так чи ні, залежить від того, як у цей період влада справиться з вирішенням поставлених у резолюції складних політичних задач. Сьогодні формується велика кваліфікована група спостерігачів, що будуть спостерігати перебіг виборчого процесу», – розповіла Герасим'юк.