У столиці Румунії близько 10 тисяч людей вийшли на акцію протесту через судову реформу

5 Листопада 2017, 20:42

Увечері в неділю, 5 листопада, близько 10 тисяч жителів Бухареста вийшли на акцію протесту, вимагаючи від правлячої коаліції відкликати з парламенту законопроекти про внесення змін в систему правосуддя. Про це повідомляє Укрінформ.

"Настав час, щоб кожен із нас висловився проти підпорядкування органів правосуддя румунським політикам", – заявили організатори акцій протесту з громадської організації "Корупція вбиває".

Маніфестанти скандували "Геть руки від правосуддя!", "Ми не хочемо жити в країні злодіїв і корупціонерів!", "Ми – представники покоління, яке зобов'язане зупинити правове беззаконня".

Рух автомобільного транспорту в центрі Бухареста повністю зупинений.

Учасники акції протесту в румунській столиці пройдуть маршем до будівлі румунського парламенту.

Як повідомили організатори протестів, аналогічні маніфестації проходять у великих містах країни, таких як Тімішоара, Арад, Ясси, Сібіу, Констанца і Галац. До акцій протесту приєдналися і прихильники екс-прем'єра Румунії Дачіана Чолоша, який є керівником політичного руху "Румунія – 100".

Відповідно до одного із законопроектів, внесених правлячою коаліцією в парламент, Юридична інспекція, яка раніше підпорядковувалася Вищій Раді магістратури, перейде в підпорядкування Міністерства юстиції. Планується також обговорити і ряд законопроектів про пом'якшення кримінального покарання за корупцію.

Раніше проти пакету законопроектів про внесення змін у систему правосуддя висловилися як представники Вищої Ради магістратури, так і Вища Рада прокурорів.

Нагадаємо, раніше в Польщі відбулася низка мітингів проти судової реформи. Це сталося після того, як 15 липня Сейм Польщі без поправок підтримав закон про Крайову раду судівництва й устрій загальних судів. Президент Польщі Дуда наклав вето на два з трьох законопроектів правлячої партії PiS, які мали на меті реформувати систему судочинства. Лідер PiS. У Єврокомісії закликали владу Польщі утриматися від змін у судовій системі і надіслали на початку вересня листа польському уряду, в якому закликали привести законодавство держави у відповідність до вимог загальноєвропейського права та цінностей Євросоюзу. Натомість у Варшаві назвали заяви Брюсселя безпідставним втручанням у внутрішні справи країни.