У столиці Росії затримали лідерів опозиції під час нічної акції «народного гуляння»

8 Травня 2012, 04:49

«Всі приїжджаємо на Китай-город. Тут оголошено безстрокове, цілодобове народне гуляння», – написав на своїй сторінці в твіттері надвечір 7 травня опозиціонер  Алєксєй Навальний. За різними оцінками, в ніч проти 8 травня, в центрі Москви зібралось від 200 до 500 осіб.

Після того, як поліція відтіснила учасників акції з площі біля метро «Китай-город», опозиціонери закликали учасників перейти до  площі біля метро «Чисті пруди». «Прийшов омон, ми пішли з Китайгорода та повільно, мирно та вдоволено ідемо на бульвар», – написав на своєму твіттері Навальний.  Проте поліція перекрила дорогу  протестувальникам, і ті змушені були повернутись на попереднє місце. За оцінками російської служби BBC, за 5 годин від початку акції кількість учасників «безстрокових гулянь» збільшилась до 2 тис. людей. В той же час телеканал "Дождь" повідомляє про 200 протестувальників, разом з журналістами. 

«Нас з Удальцовим затримали. Нічого страшного. Залишаємось в Китай-городі, продовжуємо народні гуляння», – повідомив близько 5 ранку за московським часом  Навальний. Після затримання опозиціонерів, підтримати акцію протесту біля метро «Китай-город» приїхав депутат Держдуми від  "Справедливої Росії" Ілья Пономарьов.

Як стало відомо, після затримання російських опозиціонерів 6 травня після акції протесту «Марш мільйонів» у Москві,  як адмінпокарання їм були виписані штрафи розміром в 1 тис. рублів.

Як повідомлялось, 7 травня, в день інавгурації Владіміра Путіна, московська поліція провела в цілому 300 затримань.