У столиці Молдови проходить акція протесту проти анульованих виборів

26 Червня 2018, 10:18

У Кишиневі перед будівлею мерії вранці 26 червня розпочалася акція протесту проти скасування місцевих виборів в столиці. Про це повідомляє NewsMaker.

 

Зазначається, що мітинг розпочався  о 7:30.

 

Зокрема, частина демонстрантів відразу ж спробувала увійти в будівлю мерії.

 

"Зав'язалася бійка з поліцією, в результаті якої поліцейський кордон був відсунутий від головного входу в будівлю", – йдеться у повідомленні.

 

У свою чергу, потрапити в будівлю мітингувальникам не вдалося, поліція закрила вхідні двері.

 

Згодом мер Андрій Нестасе, який отримав перемогу на виборах, попросив поліцейський кордон відійти на кілька кроків від людей і не застосовувати насильство. Також Нестасе також закликав працівників мерії приєднатися до протесту.

 

 

Водночас кілька сотень протестувальників скандують "геть мафію" та прикріпляють плакати на вхідні двері.

 

Крім того, рух на кількох вулицях столиці перекрито.

 

Відзначається, що глава опозиційної партії "Дія і солідарність" Майя Санду заявила, що з учорашнього вечора в країні панує диктатура.

 

"Сьогодні перший день нашого опору. Якщо до вчорашнього дня у нас було всього одна вимога, то зараз ми повинні ставити перед собою мету повалення диктатури", – зауважила вона.

 

 

Нагадаємо, 19 червня суд Кишинева визнав результати виборів мера  недійсними. Потім 21 червня судді Апеляційної палати залишили в силі дане рішення і відхилили скаргу обраного мера Андрія Нестасе. Він оскаржив це рішення у Вищій судовій палаті. Опозиція вже провела кілька протестів біля будівлі кишинівської мерії. Наймасштабніша акція пройшла в Кишиневі 24 червня, частина протестувальників залишилася ночувати біля стін парламенту, чекаючи засідання ВСП. Пізно ввечері 25 червня ВСП залишила в силі рішення нижчих інстанцій.