Працівники правоохоронних органів відтіснили демонстрантів, використовуючи світлошумові гранати, сльозогінний газ і гумову картеч. У відповідь протестувальники закидали правоохоронців камінням.
Всього на мітинг у центрі Бішкека, за різними даними, зібралися від 500 до 800 чоловік. Люди вимагали від влади націоналізувати родовище золота «Кумтор», яке розробляє канадська компанія.
Демонстранти незадоволені тим, що доходи від видобутку золота йдуть за кордон і пообіцяли докласти сили для розгону парламенту.
Прем'єр-міністр Киргизії Жанторо Сатибалдієв днями заявив, що влада не збирається націоналізувати родовище.
У результаті зіткнень демонстрантів з міліцією постраждали 10 осіб.
Як повідомили в міністерстві охорони здоров'я Киргизії, один протестуючий і два міліціонери госпіталізовані. Решті допомогу надали на місці.
Кілька учасників заворушень затримано, інші розшукуються.
Як повідомлялось, у лютому 1400 працівників золоторудного родовища «Кумтор»почали безстроковий страйк з вимогою компенсувати робітникам затримані страхові виплати.
«Кумтор», на частку якого припадає приблизно 15% економіки Киргизстану, розташований неподалік від кордону з західним Китаєм, його часто згадують у контексті трудових і екологічних проблем.
Нагадаємо, у грудні 2011 року в Казахстані, у місті Жанаозен, кількамісячний страйк працівників нафтових компаній, незадоволених зарплатою, переріс у масові заворушення під час яких загинуло 14 осіб і 86 постраждали.
Суд визнав страйк незаконним, учасники страйку звільнені з роботи. Кілька днів перед обласним акіматом в Актау (адміністративний центр Мангістауської області) стояли від 100 до 400 людей, серед яких були і звільнені з компаній робітники.
Правоохоронні органи в Жанаозені затримали 19 осіб за заклики до саботажу і акцій непокори.