У столиці Казахстану встановлять пам’ятник Шевченкові

30 Квітня 2013, 15:56

У рамках відзначення Днів культури Республіки Казахстан в Україні міністр культури України Леонід Новохатько та міністр культури та інформації Республіки Казахстан Кул-Мухаммедом Мухтаром Абрарули сьогодні підписали протокол намірів щодо спільного українсько-казахстанського відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в рамках проведення Днів культури України в Казахстані у 2014 році.

За словами Новохатька, рішення про встановлення пам’ятника Шевченкові міністром культури Казахстану затвердив 26 квітня.

«Пам’ятник Кобзареві буде виготовлений з бронзи та розміщений на гранітному постаменті. Композиція складатиметься з центральної фігури Кобзаря висотою 5 метрів 60 см та скульптурних композицій «Казахська сім'я» та «Сліпий Кобзар», створених за мотивами малюнків Тараса Шевченка. Ескізний проект пам’ятника розроблений скульптором Анатолієм Кущем», – підкреслив Новохатько.

Міністр зазначив, що у підписаному сторонами протоколі також передбачається в рамках спільного святкування 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка проведення Днів українського кіно у кінотеатрах Астани і Алмати з демонстрацією документальних і художніх фільмів про життя і діяльність Великого Кобзаря.

Міністр культури Казахстану Кул-Мухаммед Мухтар Абрарули запросив усіх присутніх на урочистий концерт з нагоди відкриття Днів культури Республіки Казахстан в Україні, який відбудеться у Київському національному академічному театрі оперети о 19.00.

Довідка

У Казахстані встановлені дві меморіальні дошки і пам’ятна стела про перебування Т.Г.Шевченка у форті Карабутак Актюбинської області. Також у Казахстані діють два музеї Шевченка, а в картинній галереї ім. А.Кастєєва в Алмати зберігаються його малюнки і копії робіт. В Алмати і Астані є вулиці імені Тараса Шевченка. Водночас у Києві є вулиці видатних казахів Абая і Мухтара Ауезова.

96