Пізніше іспанська поліція повідомила про затримання 9 людей, яким будуть пред’явлені звинувачення у порушенні громадського порядку.
Загалом, за даними поліції, у середу 5 тисяч маніфестантів взяли участь у мітингу на центральній площі Мадриду – Пуерта дел Соль.
Вранці 11 липня біля будівлі міністерства промисловості пройшла масова акція протесту проти рішення уряду Маріано Рахо зменшити на 63%, державні субсидії на видобуток вугілля, а також скоротити ряд соціальних програм. Гірники побоюються, що в результаті цих дій тисячі шахтарів стануть безробітними.
Зіткнення шахтарів з поліцейськими сталися, коли демонстранти підійшли до будівлі міністерства і, скандуючи "Ворог всередині!" і "Ми не терористи, ми шахтарі!" почали кидати в правоохоронців петарди і каміння. У відповідь поліція застосувала гумові кулі і палиці.
За даними поліції, у зіткненнях правоохоронці отримали легкі удари і садна. За даними служби швидкої допомоги іспанської столиці, до них звернулися 76 осіб, їм усім була надана допомога на місці, ніхто з потерпілих госпіталізації не потребує.
За даними організаторів ходи, в демонстрації взяли участь понад 25 тис. людей. Поліція повідомляє, що число мітингувальників складала не більше 10 тис. осіб.
"Починаючи з 21 липня, по всій Іспанії пройдуть нові акції протесту проти нових антинародних заходів уряду", – заявив іспанському телебаченню після закінчення маніфестації шахтарів генеральний секретар Робочих комісій Ігнасіо Фернандес Тошо.
До цього протягом двох місяців страйків працівники вугледобувної промисловості Іспанії неодноразово вступали в протистояння з правоохоронцями. Наприклад, 6 липня на півночі країни, де зосереджені найбільші шахти, десятки людей забарикадували дороги і підпалили шини.
Правоохоронці, обороняючись, були змушені відповідати гумовими кулями. Двоє поліцейських отримали поранення, шість учасників безладів були затримані. Також демонстранти заблокували деякі дороги і залізничні колії.
Кульмінацією безперервних акцій протесту став почалася 22 червня так званий "чорний марш" на Мадрид, в ході якого шахтарі вирішили пройти майже 500 кілометрів до столиці країни, щоб донести до уряду свою точку зору. 10 липня тисячі протестуючих шахтарів увійшли в Мадрид.
Нагадаємо, 4 липня близько двох тисяч гірників Донбасу відправилися з міста Брянка (Луганська область) до Києва пішки, щоб вимагати від уряду розв’язання проблеми постачання шахтарів твердим побутовим паливом. Таке рішення ухвалили на Вседонбаському сході громадян, на який зібралися шахтарі Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей. Зокрема, учасники Сходу ухвалили рішення про початок безстрокової акції протесту до повного задоволення вимог. У Києві пообіцяли бути до Дня шахтаря.