У столиці Єгипту почалися сутички між прихильниками та противниками президента

2 Лютого 2011, 15:33

За даними телеканалу Al Jazeera, є постраждалі. Кореспондент каналу повідомив про щонайменше 15 людей, які отримали поранення. У натовпі багато жінок та дітей. ВВС повідомляє про десятки поранених.

Ще один кореспондент каналу повідомляє, що на площу прибули чоловіки на конях та верблюдах. Учасники зіткнень озброєні хлистами, палицями, камінням та арматурою.

Очевидці подій у Твіттері, який відновився сьогодні, пишуть, що над площею Тахрір – клуби сльозоточивого газу. Також очевидці повідомляють, що учасники сутичок серед іншого мають також ножі.

“Прихильники і противники режиму скандують гасла, стоячи один навпроти одного, іноді справа доходить до невеликих сутичок, сказав один зі співрозмовників РИА Новости.

Сутички розпочалися після того, як тисячі прихильників Мубарака зібралися на площі Тахрір у Каїрі, де почали розбирати барикади встановлені демонстрантами, передає ИТАР-ТАСС.

У ніч на середу Мубарак виступив по Національному телебаченню зі зверненням, пообіцявши населенню провести до кінця терміну свого правління (вересень 2011 року) корінні політичні реформи, на яких наполягали демонстранти і опозиція. При цьому Мубарак пообіцяв не висувати свою кандидатуру на наступних президентських виборах.

Виступ президента викликав різку реакцію протестувальників. “Це виступ абсолютно безглуздий, він нас розізлив ще більше”, – заявив один з демонстрантів. Більшість опозиціонерів, як і раніше, вимагають його відставки.

Деякі з них кажуть, що президент має подати у відставку до п’ятниці на цьому тижні, коли протестувальники мають намір провести демонстрацію біля президентського палацу.

При цьому на вулиці почали виходити десятки тисяч прихильників єгипетського лідера. Основним місцем збору прихильників Мубарака стала площа Мустафи Махмуда в у районі “Ель-Мухадісін” – друга за величиною після площі Тахрір.

Напередодні єгипетська армія призвала співгромадян повернутися до нормального життя і розійтися по домівках.

Фото: boston.com