У Стокгольмі назвали лауреатів Нобелівської премії з медицини

5 Жовтня 2015, 13:36

Лауреатами Нобелівської премії 2015 року у сфері медицини і фізіології стали ірландець Вільям Кемпбел, японець Сатосі Омура і китаянка Юю Ту. Переможців оголосили в понеділок 5 жовтня у Стокгольмі.

Кемпбел та Омура отримали нагороду «за свої відкриття в терапії проти інфекцій, викликаних паразитичними черв'яками». Юю Ту здобула нагороду «за її відкриття в терапії у боротьбі з малярією».

«Ці два відкриття надали людству можливість для боротьби з цими виснажливими захворюваннями, які щорічно вражають мільйони людей. Наслідки з точки зору поліпшення здоров'я людей і зменшення страждань невимірні», – йдеться у прес-релізі Нобелівського комітету.

Зазначається, що Кемпбел і Омура розробили лікарський засіб «Авермектин», який ефективно зарекомендував себе у боротьбі зі зростаючим числом паразитичних захворювань. У свою чергу, Юю Ту створила «Артемізінин» – ліки, які значно знизили рівень смертності серед пацієнтів, які страждають від малярії.

Як повідомлялося, торік лауреатами в цій галузі стали двоє норвежців та громадянин США і Великої Британії за дослідження в області клітинної біології головного мозку.