У Стерненка заявили відвід судді

12 Червня 2020, 14:47

У активіста Сергія Стерненка заявили відвід судді Володимира Бугіля, оскільки він є суддею Майдану та має конфлікт інтересів. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

 

 

На вході біля рамок металошукачів зібралося близько 50 людей, вони вимагають пустити їх на засідання суду. Серед них – ті, хто прийшли підтримати Стерненка, та журналісти.

 

Служба охорони сказала, що до зали можуть пустити не більше 20 фотографів і операторів. Охоронці не відповідають на запитання, чиє це розпорядження.

 

У людей, які заходять до зали засідань, вилучають пляшки води, "аби їх не використали у якості зброї".

 

У перерві Стерненко заявив, що кожен охочий бути присутнім може написати заяву про взяття його на поруки, оскільки поручителів не мають права не пустити на засідання. Він роздав близько 50 бланків, однак судова охорона сказала Стерненку вибрати лише кілька людей, які можуть бути його поручителями. 

 

Зазначимо, у часи Майдану суддя Бугіль ухвалював рішення про арешт учасників Революції Гідності. 

 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника.

 

11 червня Стерненку в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.