У США жорстко відреагували на ініціативу щодо звільнення антикорупціонерів в Україні

7 Грудня 2017, 00:10

Усунення в Україні керівників ключових антикорупційних відомств може призвести до втрати підтримки українського уряду з боку американської адміністрації й експертного товариства Сполучених Штатів. На цьому наголосив екс-помічник міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії, а нині старший директор Penn Biden Center Майк Карпентер.

"Якщо Рада проголосує за звільнення голови антикорупційного комітету та глави НАБУ, я рекомендуватиму скоротити всю державну допомогу уряду України, включаючи допомогу з питань безпеки. Це ганьба", – зазначив експерт.

Читайте також: У ЄС відреагували на намір звільнити Соболєва з посади голови антикорупційного комітету ВР

Як повідомлялося, 6 грудня Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції проголосував за звільнення народного депутата від фракції "Самопоміч" Єгора Соболєва посади голови. Відповідне рішення підтримали 12 народних депутатів із фракції "Блоку Петра Порошенка", "Відродження" та "Опозиційного блоку", ще двоє утримались.

Крім того, 6 грудня в Раді був зареєстрований законопроект про зміни до декількох законів, що надають можливість парламенту висловити недовіру директору НАБУ, керівнику САП, директору ДБР та членам НАЗК. Якщо Рада підтримає вказаний законопроект, вказані особи зможуть бути звільнені не тільки у зв’язку з вчиненням злочину, але й через адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Читайте також: Transparency International закликала Раду не голосувати за звільнення антикорупціонерів