У США жертвами одного з найбільших за останні десятиліття урагану стали вже понад 90 людей

Акценти
2 Листопада 2012, 10:25

Найбільше постраждали місто Нью-Йорк та штат Нью-Джерсі, де зараз, після того, як стихія вгамувалася, однією з головних проблем залишається брак пального.Багато автозаправок там досі не працюють. Довгі черги на АЗС провокують сутички між водіями.

"Сенді" обрушився на атлантичне узбережжя США у ніч проти вівторка, принісши з собою вітри ураганної сили, потопи та спричинивши відключення електроенергії.

Досі без світла залишаються близько 4,5 млн людей у 12 штатах.

У Нью-Йорку, в деяких районах якого рівень води піднявся до рекордних 4,2 метра, Національна гвардія роздає постраждалим мільйон продуктових пайків та пляшок з водою.

У четвер міська підземка частково відновила роботу, хоча чотири з семи залізничних тунелів під Іст-Ривер досі затоплені.

Щоб розвантажити заблоковані заторами дороги, у приміських поїздах, метро та автобусах тимчасово скасували плату за проїзд.

Шторм, який став одним з найбільших для США за минулі десятиліття, затопив припливними хвилями низинні райони, подекуди зірвавши з фундаментів будинки.

У місті Гобокен, що в Нью-Джерсі, розташованому по інший бік Гудзону навпроти Нью-Йорка, близько 20 тисяч людей залишаються заблокованими у своїх помешканнях через високий рівень води, яка повільно сходить.

Влада попросила мешканців не ходити у воді, забрудненій хімікатами та стоками.

Циклон спричинив руйнації і в штатах, розташованих далі від узбережжя. Після того, як "Сенді" зустрівся з двома зимовими фронтами, у деяких районах Західної Вірджинії випало до 1,5 метра снігу.

За даними фірми Eqecat, яка оцінює збитки від стихійних лих, шторм може обійтися Сполученим Штатам у 50 млрд доларів. Раніше компанія називала вдвічі меншу цифру.

Читайте також: Шість ураганів, що змінили хід історії

ФОТО: © flickr.com/ MTAPhotos, Reuters/Lucas Jackson, @TrackingSandy

Позначки:
92