Директор відділу політичного планування Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Браян Хук заявив, що Вашингтон розгортає кампанію максимального економічного і дипломатичного тиску на Тегеран.
Зазначається, що дана заява прозвучала у понеділок, 2 липня, на брифінгу Держдепу.
"Ключова частина нашої стратегії – це кампанія максимального економічного і дипломатичного тиску", – зауважив він.
.@StateDept Director of Policy Planning Brian Hook provides an #Iran Diplomacy Update. pic.twitter.com/RyQiEP3mvL
— Department of State (@StateDept) 2 липня 2018 р.
За його словами, "перша частина" американських санкцій щодо Ірану буде відновлена 6 серпня. Так, дані обмежувальні заходи стосуватимуться автомобілебудівного сектору Ірану, золота й інших металів.
У свою чергу, друга частина санкцій набуде чинності 4 листопада. Ці санкції стосуватимуться нафти та транзакцій з центральним банком Ірану.
Наголошується, що посадовці Держдепу і Мінфіну США вирушають у різні країни, щоб переконати приєднатися до рішення Вашингтону.
"Понад 50 міжнародних фірм вже оголосили про свій намір залишити іранський ринок, в першу чергу в секторах енергетики та фінансів. Ми ясно даємо зрозуміти країнам і компаніями в усьому світі, що будемо виявляти потужний економічний тиск на Іран до тих пір, поки режим (в Ірані, – Ред.) не змінить свою дестабілізуючу політику", – додав він.
Нагадаємо, 7 червня держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон не дозволить Тегерану розробити ядерну зброю.
31 травня адміністрація Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.
Як повідомлялося, 22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.
Раніше Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму. Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу, президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.