У США заявили про підтримку України в питанні створення автокефальної української церкви

11 Вересня 2018, 20:42

Президент Петро Порошенко провів зустріч із послом США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Семюеля Браунбека, у ході якої вони обговорили створення Української автокефальної православної церкви. Про це у вівторок, 11 вересня, повідомляє прес-служба президента.

 

 

Як зазначається, Браунбека перебуває в Україні з робочим візитом.

 

Так, Порошенко ознайомив посла США з кроками, що здійснюються на шляху створення Української автокефальної православної церкви. Він також подякував американській стороні за активну підтримку України в цьому процесі.

 

Водночас президент звернув увагу Браунбека на численні свідчення жахливих порушень прав і свобод людини, зокрема релігійної свободи, на окупованих Росією українських територіях.

 

Крім того, сторони наголосили на необхідності жорсткої відповіді на системні переслідування в окупованому Донбасі та Криму українських віруючих Української автокефальної православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, представників інших віросповідань.

 

Своєю чергою, Браунбек запевнив, що США й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності та праві мати єдину Українську автокефальну православну церкву.

 

Як повідомлялося 11 вересня, посол Сполучених Штатів Америки з питань релігійної свободи Сем Браунбек відвідає Україну.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.