У США висунули обвинувачення юристці з РФ, яка хотіла передати Трампу компромат на Клінтон

9 Січня 2019, 12:44

У Сполучених Штатах Америки прокуратура у вівторок, 8 січня, висунула обвинувачення російській юристці Натальє Вєсєльніцькой у перешкоджанні проведенню судового розслідування у справі про відмивання грошей компанією Prevezon Holdings. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

 

Так, у заяві американського прокурора зазначається, що Вєсєльніцкая, будучи адвокатом захисту, надала неправдиві свідчення у суді. Юристка приховала від слідства те, що сама "таємно співпрацювала" з російською прокуратурою.

 

Наголошується, що юристка передала в суд матеріали, які вона назвала незалежним розслідуванням прокуратури РФ щодо кіпрської компанії з нерухомості Prevezon Holdings та її власника.  Прокуратура США звинуватила компанію у відмиванні грошей, отриманих в результаті розкрадання 230 мільйонів доларів російських бюджетних коштів.

 

Весельницька взяла участь у судовому засіданні апеляційного суду у справі Манхеттена, яка була арештом проти кіпрської компанії з нерухомості Prevezon Holdings Ltd. Прокуратура США звинувачувала Превесона у відмиванні деяких доходів від $ 230 мільйон російських податкових шахрайств.

 

Своєю чергою, якщо юристка залишиться в Росії, вона не зіткнеться з обвинуваченням, а запропонувати будь-які зусилля, щоб змусити її співпрацювати, буде важко.

 

Водночас агентство зауважує, що обвинувальний акт може виявитися важливим для закріплення уявлення про те, що Вєсєльніцкая була агентом Кремля.

 

Нагадаємо, у липні 2017 року у США розгорівся скандал у зв'язку з оприлюдненням інформації про те, що в період передвиборної кампанії Дональд Трамп-молодший зустрівся з Вєсєльніцкою.  Зустріч сина нинішнього президента й адвокатки відбулося 9 червня 2016 року в нью-йоркському хмарочосі Trump Tower. Адвокатка, яка має зв'язки з Кремлем, пообіцяла надати компрометуючу інформацію на конкурентку його батька на виборах представницю Демократичної партії Хілларі Клінтон. Повідомлялося, що на зустрічі були присутні тодішній глава виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт і зять американського лідера Джаред Кушнер. За словами Трампа-молодшого, адвокат заявила, що пов'язані з Росією особи фінансують Національний комітет Демократичної партії і підтримують Клінтон, однак при зустрічі її розповідь була "невиразною, ненадійною і не мала сенсу". На думку сина президента США, інформація про нібито компромат була лише приводом для зустрічі.  Крім того, Вєсєльніцкая відома як противниця американського "закону Магнітського" і намагається пролобіювати його скасування. Саме цей закон став приводом для введення Росією заборони на усиновлення російських сиріт американцями.