У США встановили пам’ятники Петлюрі, Коновальцю, Шухевичу та Бандері

23 Липня 2013, 10:41

Погруддя українських героїв – Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Романа Шухевича та Степана Бандери – встановили на фоні емблеми СУМу, у мальовничій місцині біля водоспаду.

Також відновили пам’ятник на честь проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.

Голова осередку СУМ ім. М. Павлушкова Павло Бандрівський на відкритті пам’ятників зауважив: “Понад два роки тому, готуючись до святкувань 50-ліття нашої оселі, ми загорілися бажанням встановити саме тут ці пам’ятники і таким чином вшанувати пам’ять тих, на чиїх ідеях створювалася Спілка Української Молоді. Моє покоління, сумівці старші за віком та молодші, виховуючись в СУМі, добре знають, що заснували нашу організацію члени Організації Українських Націоналістів. Вони поставили перед молоддю завдання – служити Богові та Україні».

Як зазначив Бандрівський, мета встановлення пам’ятників, «щоби наші діти, які таборують на оселі Бескид, знали своїх героїв, щоб їх життя було для них взірцем служіння своєму народові».

«Особливо важливо, щоби покоління українців, народжене під совєтською тоталітарною сиситемою, знало правдиву історію України», – наголосив голова осередку СУМ. 

Як повідомлялось, у грудні минулого року у Литві відкрили меморіальну дошку Євгенові Коновальцю.