У США внесли “ВКонтакте” до списку піратських ресурсів

13 Січня 2018, 21:31

Міністерство торгівлі США внесло російську соцмережу "ВКонтакте" до списку піратських ресурсів, який оприлюднено на сайті відомства.

 

"ВКонтакте" опиняється у списку не вперше. Серед інших російських проектів, які потрапили до списку – торрент-трекер Rutracker.org і Rapidgator.net, онлайн-кінотеатр kinogo.cc і низка інших сайтів.

 

У документі наголошується, що соцмережі можуть слугувати "унікальною платформою для забезпечення взаємодії як культурної, так і комерційної".

 

"Більшість успішних соцмереж роблять це так, щоб не сприяти порушенню авторських прав. Доповіді "ВКонтакте" про те, що компанія робить висновки в боротьбі з піратством, вселяють надію", – йдеться у документі.

 

Загалом до списку потрапили 25 сайтів різних країн світу, які, на думку американської сторони, порушують авторські права – зокрема, сайт найбільшого китайського інтернет-магазину taobao.com, який належить Alibaba Group.

 

"Згадка у даному списку не тягне за собою жодних санкцій і є лише нагадуванням про існування проблеми інтелектуального піратства", – пишуть російські ЗМІ.

 

Нагадаємо, 16 травня 2017 року президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.