У США відреагували на звинувачення Ердогана щодо обвалу ліри

14 Серпня 2018, 12:30

У Білому домі заявили, що у Туреччині наявні фундаментальні економічні проблеми, про що свідчить обвал курсу турецької ліри. Про це повідомив радник Білого дому з економіки Кевін Хессет, передає агентство Reuters.

 

За його словами, Вашингтон стежить за фінансовою ситуацією в Туреччині.

 

"Ми стежимо за ситуацією дуже уважно. Міністр фінансів Стівен Мнучін стежить за нею дуже уважно", – зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що введені американським президентом Дональдом Трампом подвійні тарифи на турецькі метали становлять "крихітну частку" ВВП Туреччини, тому падіння курсу національної валюти свідчить про наявність фундаментальних економічних проблем в країні.

 

"Коли країна втрачає зв'язок з ліберальною демократією, тоді ви не знаєте, що буде далі з економікою, і я думаю, що існує велика невизначеність", – наголосив Хассетт.

 

Раніше Центральний банк Турецької Республіки запровадив заходи на валютному ринку для порятунку ліри, яка побила рекорд падіння. 

 

Так, Ердоган заявив, що Анкара готується перейти на розрахунки в національній валюті зі своїми найбільшими торговельними партнерами, такими як Китай, Росія, Іран і Україна.

 

Нагадаємо, Ердоган закликав громадян обмінювати долари і євро на турецьку ліру.

 

29 липня Ердоган заявив, що США можуть втратити “щирого” союзника, якщо Вашингтон не змінить свого ставлення до Анкари. За словами Ердогана, Анкара “ніколи не вела торгів у питанні Брансона”. Лідер назвав офіційні коментарі США на цей рахунок “психологічною війною”.

 

Додамо, що Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту. 

 

Як повідомлялося, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря".  Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.