У США створять “розумне місто” без мешканців

10 Травня 2012, 12:25

Нове місто, зведення якого коштуватиме близько $ 1 млрд, з’явиться в графстві Лі біля міста Гоббс. Як оголосили чиновники Гоббса місто буде покликане допомогти дослідникам перевірити все від інтелектуальних транспортних систем та бездротових мереж нового покоління до автоматизованих пральних машин.

Мер Гоббс Сем Кобб заявив, що унікальний дослідницький центр, який виглядатиме як порожнє місто, диверсифікує економіку сусідньої громади після нафтового краху в 80-х роках.

«Це принесе так багато великих можливостей та виведе нас на світову арену», – вважає Кобб.

Центр інновацій, технологій та випробувань наразі оголошено першим в своєму роді розумним містом, яке розташовуватиметься на території близько 15 квадратних миль. Місто було змодельовано на реальному прикладі міста Рок-Хілл, що у Південні Каліфорнії та відтворює комплекс доріг, будинків та нових і старих комерційних будівель.

Ідея полягає в тому, щоб дати дослідникам можливість тестувати нові технології не втручаючись у повсякденне життя. Наприклад, якщо одні вчені захочуть протестувати інтелектуальні технології на старих мережах, інші можуть використовувати вулиці для перевірки самокерованих автомобілів.